Minigolfové vybavení

Minigolfové sady

K minigolfovým sadám, lze dokupovat další vybavení z naší nabídky, viz. níže. Dodáváme minigolfové vybavení, které vám pohodlně poslouží při rekreační hře - hůl typu kladívko zároveň pro leváky i praváky, a dvě různé tvrdosti míčků.

Minigolfové vybavení

Jakou hůl a jaký míček?

Minigolfová hůl K hraní minigolfu vám doporučujeme značkovou veřejnostní hůl (světového výrobce minigolfového vybavení, značky NiFO), někdy označovaná jako kladivo nebo kladívko. Její nespornou výhodou je, že nerozlišuje hráče na praváky nebo leváky - může s ní hrát téměř kdokoli. Délka hole, která je určena pro většinu hráčů je 90cm. Délka 95cm se doporučuje pro vysoké hráče, s výškou okolo 200cm. Naopak délka 70cm, resp. 75cm je určena především dětem. Hráč by se u hraní neměl nijak hrbit nebo, především v případě dětských holích, by němela být hůl držena uprostřed gripu - držadla apod.

Minigolfové míčky Míčků je celá škála, od různých tvrdostí, velikostí, odskoků a vah. Doporučujeme vlastnit minimálně jeden tvrdý - tj. míček s malým odskokem a jeden měkký - míček s velkým odskokem, tak aby bylo zaručeno hladké skórování na každé jamce. Každému vyhovuje na každou překážku jiný typ míčku, je tak potřeba si jednotlivé míčky na drahách osahat a přijít na to, kde vám jaký míček nejlépe "padne do ruky".

Ostatní Nechcete-li, aby se vám hole a míčky jen tak povalovaly doma. Máte samozřejmě možnost si opatřit futrál na hole nebo taštičku na minigolfové míčky. Chcete-li zajistit, aby nedošlo k poškození hole, doporučujeme zakoupit botičku na hůl. Nechcete-li se pro míčky ohýbat, pak vám jistě příjde vhod podavač na míčky, který se umisťuje na grip (držadlo) hole.